Aktualności

Piękno i funkcjonalność w wyjątkowym wydaniu New Mono Design

Lis 18, 2013
Na polskiej mapie designu pojawiła się nowa marka stworzona przez projektantkę mebli Agnieszkę Małgorzatę Bąk. New Mono Design to autorska kolekcja eleganckich i ekskluzywnych mebli robionych na zamówienie.

Każdy egzemplarz został wykonany ręcznie z ogromnym zaangażowaniem i precyzją. Wszystkie łączą w sobie dwie cechy – piękno i funkcjonalność. Nowoczesne wnętrze nie tylko powinno uwodzić pięknem i elegancją, być komfortowe, aletakże posiadać „charakter” odpowiadający temperamentowi oraz osobowości właściciela.

Jest to bowiem wyjątkowe miejsce odpoczynku, wyciszenia, jak również spotkań towarzyskich w gronie przyjaciół. Dlatego, aranżując swoją przestrzeń mieszkalną, należy pamiętać, że wszystko, co do niej wstawimy, będziereprezentowało naszą duszę, pasje i styl życia. Zatem warto zrobić to w sposób wyjątkowy i niebanalny.
Czym jest New Mono Design?
New Mono Design to marka stworzona przez AgnieszkęMałgorzatę Bąk – absolwentkę Wydziału Grafiki warszawskiej ASP oraz Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, doktorantkę scenografii ASP. Projektantka przez wiele lat pracowała w agencji reklamowej, rozwijającjednocześnie swoje zdolności designerskie. Długo zastanawiałam się nad stworzeniem własnej marki, pod którą mogłabym pokazać zaprojektowane meble. W mojej głowie ciągle pojawiały się nowe pomysły. Pierwsze próby projektowe pojawiły się już na studiach, były toformy przestrzenne, m. in. karuzela z miedzi. Później poszłam w kierunku projektowania mebli i to pochłonęło mnie do reszty. Zachwycił mnie sam proces twórczy, jak również piękno i wygoda zaprojektowanych przeze mnie mebli. Jednak upłynęło wiele lat, zanim odważyłam się na stworzenie własnej marki, stało się to jakiśczas po pokazaniu szerszej publiczności jednego z moich ulubionych projektów
powiedziała Agnieszka Bąk, Main Designer w NMD.
W skład pierwszej kolekcji, inaugurującej istnienie New Mono Design wchodzi stół Art Decowykonany z giętej konstrukcji oraz trzy fotele. To właśnie ten stół stał się pretekstem do stworzenia marki NMD. Wierzchnia część stołu Art Deco to fornir  z drzewa orzechowego przykryty lakierem o wysokim połysku, również czarny pas, który przechodzi przez środek mebla wykonany został z forniru. Słoje drewna są starannie ułożone, aby na całości pojawił się niepowtarzalny rysunek. Projekt ma charakter limitowany – powstanie maxymalnie 10 stołów. Do tej pory wykonane zostały dwa. Fotele natomiast wykonane są z wysokiej jakości materiałów.
Swoją stylistyką nawiązują do lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku i stanowią swoisty hołd dla polskiej myśli projektowej tego okresu. Są to niezwykle wygodne i piękne meble wykonane z ogromną dbałością o każdy detal. NMD 60’ i NMD HIGH 60’ to fotele tapicerowane o tradycyjnej formie, pokryte naturalną tkaniną – wełną filcowaną. NMD II 60’to fotel tapicerowany pokryty nowoczesną i elegancką tkaniną z poliestru. Wszystkie modele dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych do wyboru.
NMD na międzynarodowych festiwalach sztuki
Projekty meblarskie Agnieszki Małgorzaty Bąk zostały docenione i z sukcesem wystawiane na
prestiżowych, międzynarodowych festiwalach sztuki, m.in.: Łódź Design 2011, 100% DESIGN
London 2012, Concour Lepine na Foire de Paris 2013 oraz Concour Lepine na Européenne
Foire de Strasburg 2013. Stół Art Deco został zauważony jeszcze na etapie wykonawczym
w pracowni. Zainteresował się nim kolekcjoner antyków i zaproponował wystawienie go na
Łódź Design. Następnie wysłałam swoje zgłoszenie i udało mi się zakwalifikować na 100%
DESIGN w Londynie, co osobiście traktuję jako ogromne wyróżnienie, ponieważ bardzo dużo
projektów nie przechodzi wstępnej kwalifikacji. Na wyjazd do Londynu pozyskałam środki z Instytutu Adama Mickiewicza podlegającego pod Ministerstwo Kultury i DziedzictwaNarodowego. Wspaniale,
że są instytucje, które pomagają młodym artystom
promować swoje prace, a tym samym także polską myśl projektową poza
granicami kraju – powiedziała Agnieszka
Bak, Main Designer w NMD.
Po londyńskiej wystawie meble od New Mono Design zostały zauważone i jako jedne z 10
projektów zakwalifikowały się do uczestnictwa w Polskim Pawilonie na międzynarodowych
targach Foire de Paris w konkursie Concour Lepine. Następnie stół
Art Deco został zaprezentowany na wystawie w Strasburgu, gdzie został zauważony i zakupiony przez
prywatnego kolekcjonera.
Przyklejony
Przez admin
Tags in

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

 • O nas

  New Mono Design to autorska kolekcja eleganckich i ekskluzywnych mebli robionych na zamówienie. Każdy egzemplarz jest wykonywany ręcznie z niezwykłą starannością i precyzją.

 • Biuro Prasowe

 • Main Designer

  Agnieszka Małgorzata Bąk
  agnieszka.bak@gmail.com
  +48 608 420 353